1. dubna 2011

Pouštní Kopí

Autor: Peter V. Brett
Originální název: The Desert Spear
Série: Démonská trilogie
Díl:
druhý
Nakladatel: Triton
Rok vydání: 2010
Počet stran: 624
Vazba: pevná

Pouštní Kopí, pokračování románu Tetovaný, líčí střet dvou kultur, dvou světů. V jednom z nich, pohlceném válkou s démony, je nejvíce ceněna schopnost bojovat a život jednotlivce je bezvýznamný, druhý si lidského života váží nadevše a brání každého člověka. Ano, Osvoboditel přichází, ale který to je?
Arlen narozený do světa spoutaného strachem z démonů se rozhodl vzepřít osudu. Stal se z něj Tetovaný, osamělý bojovník, na něhož lidé hledí jako na spasitele. Arlenovou snahou je však lidem dokázat, že každý je za svůj osud i život zodpovědný především sám.
Kdo je tedy bojovník z pouště, který sám sebe prohlásil za Osvoboditele a vydal se na válečné tažení s cílem sjednotit národy v boji proti démonům? Kdo z nich má větší šanci, když démonské řady rovněž posilují...?

4 komentáře:

  1. Nicole: fákt? a je to hezké? docela mě to totiž láká :)

    OdpovědětVymazat
  2. První díl byl vynikající i přes tu svou rozsáhlost. Ten druhý začíná teď z jiného pohledu, je tu hodně pohledů do minulosti, ale zatím je to minimálně stejně dobré jako ten první. :)

    OdpovědětVymazat
  3. Páni, tak teď mě to láká ještě víc :).. Uvidíme.. musím si to ještě rozmyslet, protože tento měsíc mám vyhlídlé jiné knihy :D

    OdpovědětVymazat