14. května 2011

Tajná kniha Šerosvitu

Autor: Vilma Kadlečková, Julie Nováková, Karolina Francová, Sanča Fülle a Lucie Lukačovičová
Nakladatel: Albatros
Rok vydání: 2011
Počet stran: 256
Vazba: pevná

Tam v Šerosvitu, za hedvábnou oponou, vane věčný Odliv. Všechno, co ztratí kontakt s otisky lidského světa, jeho proud strhává do prázdnoty Stříbroklamu. Přízraky bojují s Odlivem, co jim síly stačí. Spřádají sítě, které jim brání v pádu do mlhy. Na budovy lidských měst navazují duhová vlákna; a na těch kotvách si staví vlastní města, přízračné zlatobytnosti, které se jako obří pavučiny vznášejí v nepolevujícím proudu. Jedině tam jsou v bezpečí. Nebo si to aspoň myslí.
Někdy to můžeš zahlédnout. Stává se to za nejtemnější noci nebo v bouři... ve zvlášních okamžicích a na zvláštních místech: Pak problesknou do našeho světa přízračné sítě a větrné víry, obrysy neexistujících domů, stíny bez předmětů a světlo bez zdroje. V nebi, vysoko nad městem, se zachvívají duhové odlesky Šerosvitu. U těch nejstarších lidských staveb, kde jsou základové kotvy zlatobytností (a o kterých se říká, že tam prý straší), se výjimečně někomu podaří spatřit přímo některý z přízraků.
Ale ještě mnohem těžší je hranici překonat.
Přejít z Šerosvitu do světa lidí.
Nebo ze světa lidí - do Šerosvitu.

1 komentář:

  1. Paráda .. teď mi akorát přibyla nová knížka, kterou si chci přečíst.. všechny knížky nemůžu stihnout i kdybych tady měla zůstat do 150! :( :D

    OdpovědětVymazat