29. července 2011

Harry Potter a vězeň z Azkabanu | Harry Potter a Väzeň z Azkabanu

Autor: J. K. Rowling
Originální název: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Série: Harry Potter
Díl:
třetí
Nakladatel: Albatros
Rok vydání: 2001
Počet stran: 384
Vazba: pevná

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black - prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede - kam jinam, než do školy v Bradavicích. 
Autor: J. K. Rowling
Originálny názov:
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Série:
Harry Potter
Diel:
tretí
Vydavateľstvo:
Ikar

Rok vydania:
2001

Počet strán:
440

Väzba: pevná

V tretej knihe ujde z čarodejníckej väznice Azkaban Voldemortov priateľ Sirius Black, ktorý jedinou kliatbou zahubil trinásť ľudí. Kde sa ukryl? Na Rokforte? Harry nie je v bezpečí ani medzi hrubými múrmi čarodejníckej školy v okruhu svojich spolužiakov. Medzi nimi je totiž zradca...

Aj toto leto trávi Harry Potter u tety a strýka. Už sa zdalo, že prázdniny sa skončia bez väčších nepríjemností, lenže... Jedného dňa všetky televízne stanice vysielajú oznam o pátraní po nebezpečnom zločincovi Siriusovi Blackovi a k Dursleyovcom zavíta protivná teta Marge. Aj keď sa Harry snaží k nej správať úctivo, zrážka visí vo vzduchu. Pohár trpezlivosti pretečie, keď teta Marge urazí pamiatku Harryho otca - Harry ju začaruje a vzápätí utečie z domu. Okrem toho je tu aj zločinec na úteku, a ako sa Harry dozvedel, ide práve po ňom.

Žádné komentáře:

Okomentovat