20. září 2011

Ničitel světa - David L. Golemon

První kniha série Skupina Event


Planeta Země je v ohrožení
Nová hrozba (přichází) z vesmíru
Roswellský incident byl jen první pokus…
Nestvůry z vesmíru dobývají planetu
Mimozemšťané soupeří o planetu Zemi
Mimozemšťané se vracejí
Ubrání se Země invazi z jiné planety? 

Záhadné havárie stíhacích letounů vyvolají úvahy o možném ohrožení bezpečnosti Spojených států, proto se o událost zajímá i nejutajenější agentura vybavená nejmodernější technikou, Skupina Event, která si klade za cíl zachránit svět před neznámou hrozbou, tvorem nazvaným Ničitel světa. Skupina se zabývá klíčovými událostmi, které by mohly změnit osud světa. Podobná záhadná událost, incident u Roswellu, vyvolá úvahy o příletu mimozemšťanů. Po tom, co se stalo, pátrají i jiné skupiny a dochází k často nelítostnému boji o prvenství v získání prostředků, jak získat nadvládu nad světem.

Na neznámé planetě dochází k masivnímu rozpadu ozónové vrstvy a její obyvatelé hledají místo kam se uchýlit, protože jestli zůstanou v prostředí, ve kterém nyní žijí, vymřou. Volba padne na planetu Zemi, jež se tak ocitne v ohrožení.
K první – neúspěšné – invazi, události desítky let utajované a obestřené spekulacemi, již došlo v roce 1947 u Roswellu, kde údajně havaroval létající talíř. Po šedesáti letech se pokus o vpád opakuje. O planetu Zemi však mají zájem dva druhy mimozemšťanů, jeden z nich zaútočí na létající talíř druhého a oba havarují v Arizoně, v údolí v horách Superstition Mountains, opředených tajuplnými legendami.
Příběh líčí dramatické a dlouho nevysvětlené okolnosti havárie, pátrání po troskách a hrůzné, nezadržitelné řádění zvířete přeživšího havárii – Ničitele světa – a překotně se množících mláďat, přemísťujících se pod zemí. Záměrem invaze je pomocí Ničitele „vyčistit“ Zemi od veškerého života pro nepřátelské Šedé, kteří chtějí Zemi ovládnout. Událost je třeba uchovat v tajnosti před veřejností, aby nevznikla panika, a proto s Ničitelem bojuje nejutajenější organizace v Americe – skupina Event – a další vybrané jednotky. Zemře mnoho lidí, nakonec se však podaří zvířata zlikvidovat. Útok Šedých a havárii přežil jediný „přátelský“ mimozemšťan. Můžeme sledovat, jak se přizpůsobuje podmínkám na Zemi a jak přispívá lidem k záchraně Země před Ničitelem.

Vyjde: 9. 11. 2011

Žádné komentáře:

Okomentovat