11. srpna 2012

Jak zacházet s nemrtvými

Autor: John Ajvide Lindqvist
Originální název: Hanteringen av odöda
Nakladatel: Argo
Rok vydání: 2012
Počet stran: 328
Vazba: pevná

Polovina srpna 2002. Po dlouhé, úmorné vlně veder všechny obyvatele Stockholmu trápí nesnesitelná bolest hlavy. Jako by město pokrývalo podivné elektrické pole - nedají se zhasnout světla ani vypnout elektrické přístroje. Obyvatelé propadají panice. Cosi visí ve vzduchu. Jenže najednou se všechno vrátí k normálu. Zdánlivě se nic nestalo, nebo že by přece jen?
Gustav Mahler, novinář v důchodu, ztratil po smrti milovaného vnuka chuť do života, nic ho netěší a nezajímá. Najednou mu zavolá starý známý z Danderydské nemocnice. Stalo se prý něco strašného - mrtví v nemocniční márnici náhle ožívají. Mahler to pokládá za hloupý žert, ale přesto se na místo vypraví...

Švédský prozaik John Ajvide Lindqvist, si tentokrát pohrává s klasickým hororovým motivem zombií. V Lindqvistově podání však oživlé mrtvoly nejsou žádná strašidelná masožravá monstra, ale ztrápené bytosti, které chtějí, jako každý z nás, jen jediné: vrátit se domů. Jak zacházet z nemrtvými je mrazivým hororem se vším všudy a zároveň dojemným příběhem o lásce, která se dokáže vzepřít samotné smrti.

Žádné komentáře:

Okomentovat