16. října 2012

Trudi Canavan - Sonea: Čarodějova zrada


 Trilogie Zrádkyň 2
Napínavý příběh zrady, černé magie, drogami zasažené společnosti, ale i neobvyklé lásky z pera světoznámé spisovatelky Trudi Canavan.

Nejčernější obavy černé čarodějky Soney se naplnily. Lorkina se v Sachace pokusila zabít Zrádkyně z Kaliiny frakce, a i když se ho jiné Zrádkyni podařilo ho zachránit, Sonein syn je teď v tajném horském Útočišti a nikdo neví, zda mu bude ještě někdy dovoleno vrátit se do Kyralie.

Odpadlý čaroděj a vůdce podsvětí Skellin je na útěku a úspěšně se skrývá nejen před Společenstvím čarodějů, ale dokonce i před Zlodějem a Soneiným přítelem z dětství Cerym. Přitom ovšem nezanedbává své nekalé obchody s roetem a nezapomíná ani na své staré nepřátele, takže každým okamžikem hrozí, že se vrátí, aby se mstil a osvobodil svou matku, čarodějku Lorandru uvězněnou ve Vyhlídce.

Sonea ztrácí podporu a pomoc lorda Regina a jeho místo zaujímá Rothenův syn Dorrien, dávný Sonein přítel, pomocník a ctitel. A aby toho nebylo málo, stane se něco strašného… vražda. Vražda čaroděje pomocí černé magie. Je snad v Imardinu další černý mág? Nebo je snad sám Skellin černým mágem? Hrozí městu a zemi vážnější ohrožení?

Ve druhém dílu Trilogie Zrádkyň rozehrává úspěšná australská spisovatelka Trudi Canavan, ověnčená dvěma cenami Aurealis, především příběh zrady. Zrady přítele. Zrady Spojených zemí. Zrady ideálů, na které všichni čarodějové Společenství přísahali. Zrady, za kterou následuje spravedlivá odplata, a i takové, která zůstává – prozatím – bez trestu.

Vyjde 5. listopadu v nakl. Zoner Press

6 komentářů:

 1. taky jsem koukala. x))))
  btw - ze stránky nakladatelství to zmizelo. Netušíš proč? o.O

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, taky jsem si všimla, ale fakt netuším, proč.. Uvidíme, co z toho bude :D

   Vymazat
  2. jestli to přesunou, asi mě, eh, střelí. :D

   Vymazat
  3. No, nejspíš asi jo.. můžu jim klidně napsat zeptat se, a potom ti napsat třeba na GR, pokud máš zájem :)

   Vymazat
 2. už je to zpátky (huráá! :D)
  Ale díky za nabídku. Taková ochota se zas tak často nevidí. :D
  btw - jsme na GR v přátelích?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo?, tak to je fajn :).. Nemáš zaco, tak mě by to nevadilo, ráda zjišťuji informace, co se knih týče ;)..

   Jasně, jsem tam jako Mišulka (rozhovor u Interview s upírem :P)

   Vymazat