28. srpna 2011

Milý Johne

Autor: Nicholas Sparks
Originální název: Dear John
Nakladatel: Ikar
Rok vydání: 2010
Počet stran: 272
Vazba: pevná
John Tyree je vojákem americké armády, kam se nechal naverbovat po střední škole jen proto, aby nějak naložil se svým bezcílným životem. Po letech strávených ve válce na Balkáně se vrací domů na pár dní... - aby se nečekaně a neodvolatelně zamiloval do dívky svých snů. Půvabná a laskavá Savannah jeho city opětuje a na jediný letní týden se celý svět stane hřištěm pro jejich lásku. Savannah se s Johnem rozloučí s jednoznačným příslibem - „Jestliže se vrátíš, provdám se za tebe."
Potom přijde 11. září roku 2001 - a svět se otřese v základech. John musí volit mezi slibem Savannah a přísahou, kterou složil pro svou vlast. Vrátí se do armády a Savannah mu slíbí, že na něj počká - jenže zároveň zjišťuje, že odloučení je pro lásku krutou zkouškou. Jednoho dne dostane osamělý voják kdesi v Iráku dopis, začínající oslovení „Milý Johne..."
Když se John nakonec vrátí zpět domů, místo milované ženy ho čeká nešťastný nemocný otec, který je odkázán jen na jeho pomoc. Johnovi zbývá ještě dlouhá cesta k pochopení skutečné lásky - i takové, která nás navždy a bolestně změní.

5 komentářů:

 1. Taky mám :D A je opravdu tisíckrát lepší než film! ;))

  OdpovědětVymazat
 2. To 100%... stejné s Poslední písní... A když jsme u Poslední písně je to nejkrásnějš kniha, kterou jsem kdy četla.. Hodněkrát jsem u ní plakala... nádhera.. teď pořád dokola poslouchám od Miley Cyrus - When I Look At You a to Miley nemusím :D...

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně tak souhlasím! ...Miley je příšerná herečka, ale ta písnička je fakt skvělá a vždy když ji slyším, si vzpomenu na Poslední píseň ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Fakt je to lepší než film??? Viděla jsem jen ten, knihu jsem nečetla. Tak to asi zajdu vypůjčit!!!
  Díky za typ.
  Jsem tvůj nový follower. Budu ráda za tvou návštěvu :-)
  http://shaki-days.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 5. Shaki: Lepší jak film to je :).. Ale i film je super, jelikož Tatuma mám fakt ráda :D... Jinak moc děkuji :)

  OdpovědětVymazat