23. března 2012

Chamtivost

Autor: J. R. Ward
Originální název:
Covet
Série:
Padlí andělé 
Díl: první
Nakladatel: Baronet
Rok vydání: 2012
Počet stran: 496
Vazba: pevná

Sedm smrtelných hříchů. Sedm duší, které musí být zachráněny. Věčný souboj mezi dobrem zlem, mezi spasitelem bez víry a démonem, který chladnokrevně míří za svým cílem a nemá co ztratit.
Jim Heron, příslušník tajných armádních jednotek, jehož profesí je zabíjet na rozkaz svých nadřízených, na vykoupení nevěří a hřích považuje za relativní pojem. Jeho neotřesitelný názor se však změní v okamžiku, kdy se stane padlým andělem a dostane za úkol spasit duše sedmi osob, stravované jedním ze sedmi hlavních hříchů. A své poslání nesmí odmítnout.
Jeho první úkolem je zachránit duši Vincenta diPietra, chladného muže bez citu, neschopného upřímně milovat ani se radovat. Svou duši zaprodal hromadění majetku a peněz už ve svých sedmnácti letech a ze svých nároků nehodlá slevit až do chvíle, kdy se spřátelí s jedním ze svých zaměstnanců, drsným, upřímným a samorostlým Jimem Heronem, který se prohlásí za jeho spasitele. Vinův život je pevně spjatý s okouzlující kráskou, již se rozhodl požádat o ruku, avšak v kritickém okamžiku se seznamuje s jemnou a laskavou Marií-Terezou, díky níž zpochybní nejen svůj vytčený cíl, ale i svou volbu a spolu se svým zachráncem se rozhodne zapojit do souboje o osvobození vlastní duše. 

Žádné komentáře:

Okomentovat